fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

ALBATROS AQUA PARK 4*

Опис
Овој хотел се наоѓа во непосредна близина на Хургада, и 10-минути возење од Хургада Меѓународниот аеродром. Поседува голем базен со водени тобогани и базени за пливање. Гостите можат да уживаат во слободен пристап до Аква парк, како и бесплатен пристап за деца.  
Собите во Aqua Park Resort Albatros се пространи и вклучуваат модерен мебел, опремени се со ТВ и минибар. Некои соби имаат балкони со поглед на градина или базени. 
Albatros Aqua Park Resort има елегантен ресторан кој служи регионална и интернационална кујна. Исто така постои и бар кој нуди коктели и освежителни пијалоци. 
Гостите можат да играат одбојка на плажа или да играат билијард.

ТИП НА СОБИ

STANDARD POOL VIEW ROOM DBL

STANDARD GARDEN VIEW ROOM DBL

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 •  6 ноќевања со All inclusive или Ultra All Inclusive услуга
 •  Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • Аеродромски такси и административни такси
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 •  Чекиран багаж од 20 кг по лице во авион
 • Организација на аранжманот
 •  Египетска влезна виза за македонски државјани ( цената е 25 евра по лице, важи за возрасни и за деца, а се плаќа на лице место при пристигнување на аеродромот во Хургада. Задолжително е да поседувате македонски пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на вашиот престој во Хургада и ваучер за потврда на хотелска резервација. )
 •  Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 •  За правење резервација потребна е уплата од мин 30% од вкупната цена на аранжманот. Потврдува од хотелот за резервацијата се добива во рок од 24 до 48 работни часа. Кога Вашата резервација ќе биде потврдена ќе бидете известени.
 •  Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. За сите дополнителни информации и прашања, ве молиме контактирајте не.
 •  Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.
 • За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот. Целосната доплата на аранжманот е до 20 дена пред денот на поаѓање.
 • Во случај на не придржување на правилата за плаќање значи дека резервацијата ќе биде откажана (сторнирана), при што следуваат и пенали од страна на хотелот.
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ
Локација
st
Галерија