fbpx Хотел SU 4* - Охрид - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел SU 4* – Охрид

Опис

Положба
Су хотелот е лоциран на самиот брег од Охридското езеро, па нуди спектакуларен поглед на стариот град и познатите историски локалитети, како Самуиловата Тврдина и црквата Св. Јован Канео. Неговата идеална позиција, која е на само 10 минути оддалечена пешки од центарот, е одлична стартна позиција за истражување на Охрид.

 Опис на соби:

Smart deluxe Од осветлувањето и амбиентот, до температурата и секоја функција во Вашата соба, уживајте со паметниот систем во сосема ново хотелско крило. Плус, добивате прекрасен поглед кон Охридското Езеро и модерен современ дизајн!
Особености: клима уред, бесплатен интернет, мини бар, LCD телевизор, кабловска телевизија, телефон, фен за коса, сет за кафе и чај, када или туш кабина, сеф.
Smart suite со одделен простор за дневна соба и голем балкон со поглед кон Охридското Езеро,  Smart Suits се најдобри од најдобрите што можете да ги најдете на патувањето во Охрид! Добијте ги сите придобивки од новиот паметен систем плус дополнителна удобност на просторот и уживајте во совршеното патување.
Особености: клима уред, бесплатен интернет, мини бар, LCD телевизор, кабловска телевизија, телефон, фен за коса, сет за кафе и чај, када или туш кабина, сеф.
Double standard – покрај тоа што нудат прекрасен поглед на градот и езерото, тие им нудат на гостите и супериорен квалитет со модерен локален допир при дизајнот на ентериерот.
Особености: клима уред, бесплатен интернет, мини бар, LCD телевизор, кабловска телевизија, телефон, фен за коса, сет за кафе и чај, када или туш кабина.
Superior – сакате да уживате во малку повеќе комфорт и релаксиран луксуз? Одберете некоја од  супериорни соби за тоа посебно чувство на висококвалитетна услуга и декор. Истражете го градот заштитен од УНЕСКО од идеална стартна позиција и чувствувајте се како дома кога ќе се вратите во вашата екстра удобна соба.
Особености: клима уред, бесплатен интернет, мини бар, LCD телевизор, кабловска телевизија, телефон, фен за коса, сет за кафе и чај, када или туш кабина.

Цената вклучува:

  • Ноќевање со избрана услуга
  • WiFi Интернет
  • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Доплата за оброк – 430 ден по лице
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

Деца до 3 год – Бесплатно

Деца од 3 до 9 год – 50% Попуст

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија