fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Snow Patrol Lodge 3* – Попова Шапка

Опис

Положба

Хотелот е одлично место кога барате ски падини, паркинг за гости, ресторан (одлична кујна – локални специјалитети и интернационална кујна), салон со камин, панорамска тераса, место за чување зимска опрема, конференциска сала, можност за организирање на catskiing (групи за 20 луѓе), забави после скијање со Ди Џеј и рок бенд.

Содржини

Во хотелот има: Аперитив/Снек бар, Бар, Интернет (безжичен), Конференциска сала, Паркинг (надворешен сопствен), ТВ салон.

 Опис на соби:

Секоја соба е опремена со бања или туш, безжичен интернет, работна маса, ТВ

Цената вклучува:

  • Ноќевање со појадок
  • Интернет
  • Паркинг
  • Аперитив и 1 пијалок по избор за време на вечерата на 31.12

Во цената не е вклучено:

  • Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

 

Услови за деца

• Деца до 5,99 год со 2 возрасни – бесплатно
• Деца од 6 до 11,99 год на дополнително легло – 50% попуст

Задолжителни доплати

Туристичка такса 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенцијата)

Напомени

—-

Ценовник
  • RO: Ноќевање
  • BB: Ноќевање со појадок
  • HB: Ноќевање со појадок и вечера
  • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
  • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

    Период на престој 

 Ноќевање со појадок

10.12-30.12.2020

1.100 ден

03.01-31.03.2021

1.200 ден

Цените се дадени  по лице за  ноќевање со појадок.

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.