+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел SCARDUS 4* – Попова Шапка

Опис

Попова Шапка, туристички центар лоциран на најубавиот дел на Шар планина, е едно од најголемите и најубавите ски-центри во Македонија, кој се наоѓа на над 1800м надморска височина и се карактеризира со голем број на планински врвови над 2500м надморска височина. Се наоѓа на околу 18 км од Тетово и околу 65 км од Скопје. Хотелот Скардус нуди релаксација и удобност во сите сезони. Зимската убавина, фасцинантната природа, свежината на летото даваат прекрасна и релаксирачка панорама. Хотелот со 4 sвезди нуди пријатна атмосфера, при што големо внимание се посветува на испреплетеноста на модерното и традиционалното.

Содржини

Хотел Скард нуди висококвалитетни услуги со капацитет од 140 кревети, организирани во повеќе типови стандардни и апартмани, каде 2 ВИП Апартмани се опремени со сауна. Посебно внимание се посветува на ресторанот, каде можете да се послужите со различна храна со висок квалитет и одличен вкус. Покрај ресторанот, барот и две конференциски сали, кои се опремени со сите професионални услови за одржување состаноци, семинари и конференции.

Хотелот располага и со Спа центар со два базени (за возрасни и деца), три сауни и фитнес центар. Масажи се нудат на барање. Покрај скијањето на патеките, Хотелот Скард организира и FREE RIDE SKIIN (скијање надвор од патеките), каде скијачите се качуваат со Ратрак на најубавите делови на Шар Планина. Капацитетот на Ратракот е 15-20 лица и се користи и за рекреативни прошетки за уживање во импресивната зимска убавина на Шар Планина.

 Опис на соби:

 • Standard Room ( 1-3 гости, WIFI, ТV )
 • Junior Suite ( 1-4 гости, кујна, собна услуга, WIFI, ТV )
 • Suite ( 5 гости, кујна, дневен престој, балкон, собна услуга, WIFI, ТV )
 • VIP Room ( 5-10 гости, кујна, дневен престој, балкон, собна услуга, WIFI, ТV )

Цената вклучува:

 • Ноќевање, појадок-буфет, вечера со избор од повеќе јадења
 • приватен паркинг
 • WIFI
 • СПА центар ( базен, две фински сауни, една турска сауна, фитнес центар )

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 40 денари на ден по лице

 

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

Деца од 0-4 години  – бесплатно

Деца од 5 – 11 години  – плаќаат 50% од сумата

Деца од 12 години – плаќаат 100% од сумата

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

ДОЧЕК НА НОВАТА 2021 ГОДИНА !!

30.12 – 02.01 /2021

Пакет од 3 ноќевања – 135€

Пакет од 4 ноќевања – 175€


Дадените цени се по лице за 3 или 4 ноќевања и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на базен и СПА Центар
 • Интернет, паркинг

Услови за деца

 • Деца до 4.99 год. со 2 возрасни – бесплатно
 • Деца од 5-11.99 год. на доп.легло – 50% попуст

Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

Галерија