fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Primavera 3*– Валона

Опис

Положба

Хотел “Pimavera” се наоѓа на сама плажа во центар на Валона на шеталиштето, опкружено со дрворед од палми, хотели, ресторани и кафичи.

Собите, односно балконите се со поглед на море. Собите се опремени со ТВ, тоалет, тераса со страничен поглен кон море и шетачката зона, паркинг, клима и WiFi – БЕСПЛАТНО. Хотелот поседува свој ресторан со поглед на море и шеталиштето каде се служи појадокот и можност за доплата на вечера. Го препорачуваме за сите кој сакаат одлична локација во центар и плажа и одличен поглед на море.

Ценовник
  • RO: Ноќевање
  • BB: Ноќевање со појадок
  • HB: Ноќевање со појадок и вечера
  • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
  • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Primavera

Термин

Јули

Август

Семтември

02

09

16

23

30

06

13

20

27

03

10

17

Бр.ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Цена по лице (ВВ)

230

240

255

255

255

255

255

235

215

205

195

195

Дете од 4-12 год

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

Трето возрасно

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

НАПОМЕНИ:

– Цените се дадените по лице за 7 ноќи со појадок без превоз;
– Цената вклучува : сместување, појадок, паркинг, WiFi;
– Појадокот се служи во ресторанот на хотелот;
– Цените се во евра, плаќањето е исклучиво во денари по курс 1€=62мкд.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
–  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.

Галерија