fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Шумски Фенери 3* – Пелистер

Опис

Положба

Хотел Шумски Фенери  се наоѓа на почетокот од Националниот Парк Пелсистер, на 8 км од центарот на градот и 7 км од скијачките терени Копанки, во прекрасно опкружување од шума. Располагаме со сопствен паркинг погоден и за голем автобус.

 Опис на соби:

Хотелот располага со 17 соби од кои

 • 3*двокреветни со брачен лежај и можност за помошен лежај
 • 4*двокреветни соби со два засебни лежаи
 • 4*еднокреветни соби
 • 2*трокреветни соби
 • 3*двособни апартмани со дневна и спална соба 60-65 м’2. (Апартманите не располагаат со кујна.)

Сите соби се комплетно реновирани и располагаат со ТВ, кабловска телевизија, бежичен бесплатен интернет во целиот хотел,телефон, купатило со туш кабина, клима уред, централно греење и фен за коса. Апатманите се многу големи со две посебни соби, спална со екстра голем лежај и засебна дневна соба. Хотелот располага со ресторан со капацитет од 120 гости и летна тараса со капацитет од 60 гости.

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок
 • ДДВ и туристичка такса се вклучени во цената

Во цената не е вклучено:

 • ///

 

Услови за деца

/////

Задолжителни доплати

/////

Напомени

—-

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

HOTEL SUMSKI FENERI * * *

Пелистер

www.sumskifeneri.com

Соби

Период

Еднокреветна соба

Двокреветна соба

Трокреветна соба

Апартман за 3 лица

Апартман за 4 лица

Услуга

///

BB

1.500 ден

2.400 ден

3.000 ден

3.600 ден

3.900 ден

Цените се дадени по соба на ден

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.