fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Шатор 3* – Пелистер

Опис

Положба

Хотелот Шатор се наоѓа  помеѓу градот Битола и Националниот Парк Пелистер на самиот почеток подпелистерското село Трново, на надморска височина од 850 метри, сместен во сопствена раскошна зелена градина од брези и елови дрва.

Хотелот е поврзан со сообраќајна врска на патот кој го поврзува градот Битола и Националниот Парк Пелистер на растојание од 6 километри од центарот на градот Битола и 5 километри од магистралниот пат м-5 помеѓу Битола и Охрид.

Содржини

Хотелот располага со ресторантска сала, атрактивна летна тераса  и бар во непосредна близина, ресторан со летна тераса со се вкупен капацитет до 260 ресторантски седишта (од кои ресторанот е со капацитет од 140 седишта, а терасата од 120 седишта).

 

 Опис на соби:

Хотелот во моментот располага со 13 луксузно уредени хотелски соби (двокреветни соби со помошни хотелски кревети,  супериор соби), складно разместени на првото ниво на хотелот со поглед на градот Битола од источната страна и со поглед на планината Пелистер на југозападната страна каде што во текот на целиот ден комплетниот хотелски капацитет е осветлен со пријатното планинско сонце во сите временски сезони.

Цената вклучува:

  • Ноќевање со појадок
  • ДДВ и туристичка такса се вклучени во цената
  • Паркинг

Во цената не е вклучено:

  • ///

 

Услови за деца

• Деца до 5,99 год во соба со 2 возрасни – бесплатно (без дополнително легло)
• Деца од 6 до 11,99 год – 50% попуст

Задолжителни доплати

/////

Напомени

• Доплата за пансионски ручек или вечера – 7€

Ценовник
  • RO: Ноќевање
  • BB: Ноќевање со појадок
  • HB: Ноќевање со појадок и вечера
  • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
  • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

HOTEL SATOR * * *

Пелистер

www.hotelsator.com.mk

Соби

Период

Цена за 1 лице

Цена за 2 лица

Цена за 3 лица

Цена за 4 лица

Услуга

Classic

BB

25 €

40 €

/

/

Comfort

BB

28 €

42 €

52 €

/

Family

BB

39 €

60 €

63 €

69 €

Цените се дадени по соба на ден.

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.