fbpx Хотел Филип 4* - Охрид - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Филип 4* – Охрид

Опис

Хотел Филип се наоѓа на 5 километри од центарот на Охрид веднаш покрај Охридското Езеро,  бренд кој нуди широк спектар на услуги и удобности кои уживаајќи во прекрасениот поглед на Охридското езеро.

Содржини
Сала за семинари, еден модерен хотелски ресторан и два традиционални ресторани во центарот на градот Охрид, сопствен паркинг, wifi интернет.

Спорт и забава
На Ваше барање – тура со брод, рент а бајк.

 Опис на соби:

Хотелот располага со 40 модерно декорирани  соби.

Цената вклучува:

  • Ноќевање со избрана услуга
  • WiFi Интернет
  • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Доплата за оброк – 490 ден по лице
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

Деца до 3 год – Бесплатно

Деца од 3 до 9 год – 50% Попуст

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија