fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Фершпед 3* – Маврово

Опис

Хотелот Фершпед се наоѓа во Маврово, веднаш до ски-лифтот.

Директен пристап до ски патеките, бар, ресторан и бесплатен Wi-Fi. Ски соба за багаж и услуга за изнајмување ски се достапни.

Во самиот хотел има  банкомат и продавница за сувенири, бесплатен паркинг. 

 Опис на соби:

Собите имаат погледи кон планината  и секоја соба има ТВ со рамен екран, со кабелски канали…

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок/појадок и вечера
 • ДДВ и туристичка такса се вклучени во цената
 • Паркинг
 • Wi-Fi
 • Сауна

Во цената не е вклучено:

 • ///

 

Услови за деца

• Деца до 2 год – бесплатно
• Деца од 2 до 7 год – 50% попуст

Задолжителни доплати

/////

Напомени

/////

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Соба

НВ

ВВ

Еднокреветна соба

3.070 мкд

2.890 мкд

Двокреветна соба

5.040 мкд

4.670 мкд

Трокреветна соба

6.800 мкд

6.300 мкд

Апартман за 3 лица

7.560 мкд

7.010 мкд

Апартман за 4 лица

9.350 мкд

8.610 мкд

Цените се дадени по соба на ден.

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.