fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Тино 4*- Охрид, Центар

Опис

Положба

Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, освен најдобриот поглед и најдобрата локација, хотелот нуди модерни и удобни соби, луксузни апартмани, луксузен спа центар и ресторан со вкусна храна.

Содржини

Има бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна, спа центарот се состои од џакузи, сауна и парна бања.

 Опис на соби:

Хотелот располага со еднокреветни, двокреветни и трокреветни соби, сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.

Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро.

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок
 • спа центар со џакузи, сауна и парна бања,
 • Wi-Fi
 • паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Доплата за туристичка такса – 1 евро по лице на ден
 • Доплата 10 евра на ден за соба со поглед на езеро
 • Доплата за вечера – 9 евра по лице на ден

 

 

Услови за деца

• Престој за деца 0-4,99 – бесплатно.
• Престој за деца 5-11,99 – 50 % од цената по лице.

Задолжителни доплати

Туристичка такса се доплаќа на рецепција – 1 евро по лице на ден.

Напомени

• Цените се дадени за минимум две ноќевања
• Доплата за соба со поглед – 5 евра по лице дневно.
• Понудата не вклучува новогодишна прослава, пансионското мени подразбира ручек или рана вечера.

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Сместување

Април – Октомври

Ноември – Март

Еднокреветна соба

45 €

39 €

Двокреветна соба

35 €

30 €

Цена по лице на ден – ноќевање со појадок

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.