fbpx Хотел Тино 4* - Св.Стефан - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Тино 4* – Св.Стефан

Опис

На 4 км од Античкиот Театар во Охрид, Хотел Тино Свети Стефан има бесплатен бежичен пристап и бесплатен приватен паркинг. Хотелот има сезонски отворен базен, игралиште за деца и сончева тераса, а гостите можат да уживаат во пијалок во барот.  Собите имаат поглед на планина или езеро. Секоја соба има бања. Има 24-часовна рецепција.

Содржини

Внатрешен базен, детски базен, надворешен базен (лежалки и чадори), спа центар со џакузи, сауна, парна бања, детско игралиште, пинг понг, билијард, конференциска сала (за настани), WiFi Интернет, паркинг пред хотелот

 Опис на соби:

 • Еднокреветна соба
 • Двокреветна соба
 • Апартман (3 до 4 лица)

Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

 

Цената вклучува:

 • Полупансион – секоја вечера избор од 3 менија со предјадење, главно јадење и десерт
 • користење на внатрешен затоплен базен, детски базен, спа центар со џакузи, сауна, парна бања
 • детско игралиште
 • Пинг понг, билијард, конференциска сала (за настани)
 • WiFi Интернет
 • Паркинг пред хотелот (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса
 • Патничко осигурување
 • Услуги со доплата: соба за забава (билјард, фудбалче, пикадо)
 • Можност доплата за масажи, третмани и солариум.
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Во апартман мин. 3 возрасни лица

*Јануари

Деца до 5,99 год – бесплатно (во двокреветна соба, без дополнително легло)

Деца од 6 до 11,99 год– 10 евра од ноќ  (во двокреветна соба, со дополнителено легло)

*Февруари

Деца до 5,99 год – бесплатно (во двокреветна соба, без дополнително легло и без вечера) – доплата за вечера 3 евра по дете 

Деца од 6 – 11,99 год – 10 евра од ноќ ( вклучено дополнително легло и вечера).

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија