fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Спорт 3* – Ресорт Маврово

Опис

Положба
Хотелот Спорт е поставен во подножјето на планината Бистра кај езерото Маврово во Националниот парк Маврово.
Хотелот Спорт обезбедува најповолно сместување во ски центарот Маврово, преку целата година.

Содржини
Хотел Спорт располага со: надворешен базен, ресторан со голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења.  Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Бар – место каде што можете да се опуштите.

Сместување
Хотелот се состои од две згради со 28 Делукс гостински соби, 4 апартмани, ресторан и бар.
Сите соби се опремени со приватна бања, сателитски ТВ приемник и директна телефонска линија, бесплатен Wi-Fi и бесплатен паркинг на локацијата.

 

 

Цената вклучува:

 • Ноќевања на база на  појадок и вечера
 • WI-FI
 • Користење на надворешен базен и сауна
 • Паркинг
 • Туристичка такса
 • Игротека

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

 • Деца до 6,99 год – Бесплатно.
 • Деца од 7 – 11,99 год: 50% од цената за возрасни.
 • Деца над 12 годишна возраст – 100% од цената.
 • Трето лице во двокреветна соба – 40% попуст на редовната цена по лице.
 • Дополнителен оброк – 7 евра.

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

Цени валидни од 15.12.2020 
зимска сезона 2020/2021
Галерија