fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Силекс 4* – Охрид

Опис

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле. Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м. Ваквата локација е одлична можност за соединување на планинскиот и езерскиот туризам.

 Опис на соби:

Собите заедно со единствената околина се поврзуваат со Вас, овозможувајќи Ви комфорт и удобност. Вие ќе се чувствувате како дома и апсолутно најдобро.
Апартмани: Апартманите се составени од спална соба и дневна соба за дополнителен релаксиран одмор. Големата и просторна тераса ке ви овозможи поглед на Охридското езеро од кој ке Ви се одземе здивот. Дополнително дневната соба може да се адаптира како уште една спална соба за престој на 2 лица. Услуга: сите услуги како во обична соба плус кујна и дневна.
Претседателски апартман: Овие ексклузивни апартмани се опремени со луксузен мебел кој заедно со топлите бои го исполнуваат секој дел од апартманот со релаксирачка атмосвера.Апартманите нудат пространството и комоција по највисоки стандарди на квалитет и стил која ке ги задоволи и најпребирливите гости. Погледот од големата тераса према прекрасното Охридско езеро од една страна и црквата Св.Стефан од другата страна не може да се опише со зборови туку треба да се доживее.
Услуги: бања, тераса, LCD телевизор, фен, WIFI, кабелски телевизиски канали, телефонска линија, клима уред, мини бар, собна услуга, нарачано будење.

 

Цената вклучува:

  • Ноќевање со избрана услуга
  • WiFi Интернет
  • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

Еднокреветна соба +40 %

Деца до 6 год. – бесплатно

Деца од 6 до 12 год. – плаќаат 50%

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

HOTEL SILEKS  * * * *

УСЛУГА

СОБИ

BB

HB

Двокреветна соба

26 €

31

Цените се дадени по лице на ден.

Локација
Галерија