fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Ривиера – Голем Драч

Опис

Хотел Ривиера се наоѓа во населбата Голем на 6 км од Драч. Хотелот е на 50м од плажа

Исхраната е во ресторан на хотел Ривиера. Хотелот има сопствена плажа (лежалки вклучени во цената)

Опис на соби:

Располага со 1/2 , 1/3 и 1/4 соби. Секоја соба е опремена со клима (вклучена во цената), TV, wifi, фрижидер, тоалет. 

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера) на самопослужување
 • Автобуски превоз на релација Скопје – Голем Драч – Скопје
 • Туристичка такса
 • Водство на пат

Во цената не е вклучено:

 • Станична услуга – 50 ден (Автобуска станица)
 • Патничко осигурување

Услови за деца

• Деца до 3 год – бесплатно
• Деца од 3 до 12 год -50% од цената

Напомени

• Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
• Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
• Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин КАФАСАН со што може да се патува со Лична Карта.
• Превозот ги следува патниците до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Јуни / Септември
245 евра по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера + превоз
Јули / Август
315 евра по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера + превоз

Термини:

Јуни: *30.05 – 06.06    Јули: *27.06 – 04.07    Август:  *01.08 – 08.08    Септември:  *29.08 – 05.09

             *06.06 – 13.06                   *04.07 – 11.07                      *08.08 – 15.08                      *05.09 – 12.09

             *13.06 – 20.06                    *11.07 – 18.07                       *15.08 – 22.08                      *12.09 – 19.09

             *20.06 – 27.06                   *18.07 – 25.07                       *22.08 – 29.08

                                                         *25.07 – 01.08

*Поаѓање од Скопје, Тетово, Гостивар, Кичево, Струга

Локација

Хотел Ривиера – Голем, Драч

dt
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.