fbpx Хотел Ориент - Голем Драч - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Ориент – Голем Драч

Опис

Хотел Ориент се наоѓа во населба Голем на 6 км од Драч – Албанија. Хотелот е на 50 м од плажа во мирна населба наменета за мирен и релаксирачки одмор. Располага со двокреветни, трокреветни, четирикреветни соби и апартмани. Секоја соба е опремена со ТВ, WC, фрижидер и WIFi. Исхраната е во ресторан на база самопослужување.

НАПОМЕНИ:
Во цената е вклучено:
Во цената не е вклучено:
Легенда
  •  

  * Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
  * Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин КАФАСАН со што може да се патува со Лична Карта.
  * Превозот ги следува патниците до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус


  Цените се дадени по лице на база HB за 7 ноќевања со вклучен превоз

  Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд


  Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 •  
 • 7 полу пансиони (појадок и вечера) – самопослужување
 • Автобуски превоз од наведената релација со поаѓање од Автобуска Скопје
 • Туристичка такса
 • Деца до 3 год – Бесплатно
 • Едно дете 3-12 год – плаќа 70% од цената
 • Две деца 3-12 год – плаќаат 50% од цената
 • патничко осигурување
 • за сопствен превоз се намалува 15 еур од цената
p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

Јули и Август

Цена за 7 ноќевања HB (доручек и вечера) со вклучен превоз:
 • 150 еур ( 9300 ден) по лице во 1/2 
 • 130 еур ( 8,060 ден) по лице во 1/3 соби
 • 120 еур ( 7,440 ден) по лице во 1/4 соби

Септември

 • 130 еур ( 8,060 ден) по лице

Термини:

Јули :

 • 06.07 – 13.07
 • 13.07 – 20.07
 • 20.07 – 27.07
 • 27.07 – 03.08

Септември:

 • 31.08 – 07.09
 • 07.09 – 14.09

Август:

 • 03.08 – 10.08
 • 10.08 – 17.08
 • 17.08 – 24.08
 • 24.08 – 31.08
Галерија