fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Нова Ривиера 3* – Охрид

Опис

Хотелот Нова Ривиера е атрактивен хотел, отворен кон Сонцето и гледа во модрината на небото и езерото. Сместен е на кејот на прекрасното Охридско Езеро, во срцето на античкиот град Лихнидос, оддалечен е само 10 км од Меѓународниот аеродром во Охрид и 5 минути возење од централната автобуска станица.

Услуги

Ноќевање со појадок, вклучена и интернационална кујна која е достапна секој ден, услуга во соба и ресторан за јадење е достапно од 07,00 до 24,00 часот.

Содржини

Дополнително, климатизиран главен ресторан за јадење може да смести 220 гости, вклучувајќи и  бар со одличен избор за домашна лоза, хотелска тераса со 80 места,  сопствен паркинг со безбедносни камери на јавна површина. Работна маса за гости е достапна за сите  гости 24/7 со добро обучен персонал за услуги за гости кои можат да одговорат на сите прашања што ги имате.

 Опис на соби:

Хотелски капацитет: Хотел Нова Ривиера нуди сместување на 39 двокреветни / дупли соби. 
Стандардна соба: сите простории се опремени со сите потребни уреди: ТВ-уред со кабелска програма, безжичен интернет, мини бар, директен телефон со систем за будење, автоматски систем за климатизација, комплетно тоалетна галантерија, фен за коса и балкони.

Цената вклучува:

  • Ноќевање со избрана услуга
  • WiFi Интернет
  • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

  • Цените се дадени по лице со вклучен ДДВ и туристичка такса
  • Дете на возраст од 0 – 6 години – бесплатно
  • Дете на возраст од 6-12 год. – 30% намалена цената
  • Дете над 12 год. – Полна цена. – 100%
  • Доплата за ручек – 7 евра.

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија