fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Молика 3* – Пелистер

Опис

Положба

Хотел Молика  се наоѓа на Баба планина во Националниот парк Пелистер. Самата местоположба на хотелот на североисточниот дел од Националниот парк, овозможува поглед на Пелагониската котлина, градот Битола и околината, кој ви го одзема здивот. Овој дел од паркот е еден од најинтересните и највозбудливите локалитети специфичен по богатството на ретки видови растителен и животински свет.

Хотелот е во целост прилагоден и амбиентално е вклопен со својот надворешен и внатрешен изглед во околината што го опкружува. Спојот на дрво и мермер, олицетворение на замислата на дизaјнерот овозможува со престојот во хотелот, секој посетител да ја почуствува топлината и душата на објектот во сите делови.

Содржини

Ресторан со летна бавча со капацитет до 200 ресторантски седишта. Во приземјето на хотелот сместени се рецепцијата, аперитив барот, дневниот престој, банкет салата и ресторанот. Исто така хотелот располага со клуб за разонода (библиотека, видеотека, шах, карти и сл.) детско катче како и просторија за чување на ски опрема.

Спорт и рекреација

  • Активен планински одмор, спортување  и  рекреација во прекрасната моликова шума на Пелистер
  • Користење на  пешачките,  алпинистичките  и  велосипедските  патеки  во туристичко – рекреативната зона на Националниот парк Пелистер
  • Во екот на зимската туристичка сезона хотелот Молика и Ски Центарот Копанки претставуваат уште една комплетна понуда за сите љубители на зимските ски спортови.
  • Во склоп на хотел Молика функционира и скијачкиот центар Копанки кој располага со една двоседа жичара – Бегова чешма и еден ски лифт – Копанки. Должината на жичарата и ски лифтот изнесува 1326 метри со капацитет од 1133 скијачи на час. Двете скијачките патеки се со средна тежина и нивната должина изнесува 1341 метар со површина од 53640 м2

 

 Опис на соби:

Располага со 57 соби од кои: три апартмани, три трокреветни соби, останатите соби се двокреветни соби, двокреветни соби со детски лежај и соби со француски лежај. 

Цената вклучува:

  • Ноќевање со избрана услуга
  • WiFi Интернет
  • Паркинг (до достапните места за паркирање)
  • Во цената на услугите е пресметана дневна туристичка такса и ДДВ.

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување

 

НАПОМЕНИ:
Легенда

 Цените се дадени едно лице на ден.

Деца до 4 год. кои не користат услуги за сместување и храна, попуст 100%.

Деца од 5-12 год. кои користат ресторантски услуги и услуги за сместување, попуст 30% на редовната цена.

Деца од 5-12 год. кои користат само ресторантски услуги, попуст од 50%.

Деца од 5-12 год. кои користат само помошни услуги за сместување, попуст од 70%.

Деца до 5 години кои не користат ресторантски услуги и услуги за сместување престојуваат бесплатно.


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија