+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Маива 4* – Охрид

Опис

Положба
Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица.  Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.
Сместување
Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро.
Содржини
Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

 Опис на соби:

 • Еднокреветна соба
 • Двокреветна соба
 • Апартман (3 до 4 лица)

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • користење на СПА центар
 • WiFi Интернет
 • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во двокреветна соба со вклучен доручек и вечера 

За сместување во еднокреветна соба доплата + 30%

Деца до 5 год – Бесплатно

Деца од 5 до 12 год – 50% Попуст

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
 
 
Октомври 2020
Пакет аранжмани

HB – полупансион – ноќевање со појадок и вечера

 • 2 ноќевања ( НВ ) + 1 пијалок за време на оброк = 3000 денари
 • 3 ноќевања ( НВ ) + 1 пијалок за време на оброк = 4200 денари
 • 4 ноќевања ( НВ ) + 1 пијалок за време на оброк = 4800 денари
 
Јули / Август / Септември 2020
Пакет Аранжмани
5 ноќевања со појадок и вечера – 5 HB
 •  9.500 денари по лице
7 ноќевања со појадок и вечера – 7 HB
 • 12.600 денари по лице
Галерија