fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Каталеа – Валона

Опис

Хотел Каталеа – Валона се наоѓа во Калаја на 200 м од плажата на Јонското Море на 6 км од Валона. Располага со соби 1/2  , 1/3 , 1/4  и сите соби се опремени со фризидер, клима која е вклучена во цената, тераса, ТВ, сите соби имаат поглед кон морето. Во хотелот има базен кој гостите можат да го користат.

НАПОМЕНИ:
Во цената е вклучено:
Во цената не е вклучено:
ПРЕВОЗ
Легенда
  •  

  * Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
  * Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин КАФАСАН со што може да се патува со Лична Карта.
  * Превозот ги следува патниците до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус


  Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања

  Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд


  Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 •  
 • Цените се за 7 ноќевања со вклучен појадок – по лице
 • Деца до 2 год – Бесплатно
 • Едно дете 2-12 год – плаќа 70% од цената
 • Две деца 2-12 год – плаќаат 50% од цената
 • Климата е вклучена во цената
 • патничко осигурување
 • превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил: 

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 40€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
 • 23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
 • 00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

 

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија