fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Каса Леоне 3* – Попова Шапка

Опис

Хотел Каса Леоне на своите гости им нуди пријатна атмосфера и гостопримливост.

Сите соби и апартмани се опремени со сопствено купатило, телевизор и интернет. Во склоп на хотелот има ресторан со одлична храна и тераса со преубав поглед.

 Опис на соби:

——

Цената вклучува:

  • Ноќевање со појадок 
  • Интернет
  • Паркинг

Во цената не е вклучено:

  • Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

 

Услови за деца

Деца до 6.99 со 2 возрасни – Бесплатно
Деца од 7-11.99 год. со 2 возрасни – доплата 12€ на ден.
Деца од 12-17.99 год. со 2 возрасни – доплата 18€ на ден.

Задолжителни доплати

Туристичка такса 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенцијата)

Напомени

—-

Ценовник
  • RO: Ноќевање
  • BB: Ноќевање со појадок
  • HB: Ноќевање со појадок и вечера
  • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
  • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Цени валидни од  21.12.2020 – 31.03.2021

Вид на сместување

Ноќевање со појадок

Двокреветна соба

60€

Апартман (за 4 лица)

108€

Цените се дадени по соба на ден.

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.