fbpx Хотел Дрим 4* - Струга - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Дрим 4* – Струга

Опис

Хотел Дрим е сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга.  Располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. 

Содржини

Хотелот располага со: надворешен и внатрешен базен, WIFI, национален ресторан – a la carte, детско катче, спа, фитнес, сопствен паркинг, куглана, директен пристап на плажа.

 

 Опис на соби:

Соби дизајнирани согласно Вашите потреби и преференци и може да одберете помеѓу двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од пространите апартмани. Соби и апартмани : double\single superior, tripple room, junior suite, deluxe suite.

Цената вклучува:

 • Ноќевање со избрана услуга
 • WiFi Интернет
 • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

Цените се во евра по лице во двокреветна соба.

Дете до 6 години во соба со двајца возрасни – бесплатно

Дете од 6 до 12 години во соба со двајца возрасни -50% од цената

Трето лице ( над 12 години ) во соба на дополнителен кревет -30 %

Четврто лице ( над 12 години ) во соба на дополнителен кревет -50%

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Пакет аранжмани – Септември

4 НОЌЕВАЊА НА БАЗА HB – ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

 • 109 евра по лице во двокреветна соба

4 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ВВ – ПОЈАДОК

 • 85 евра по лице во двокеветна соба

Понудата е валидна до 30.09.2020

Пакет Аранжмани – Октомрви – Декември

2 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НВ – ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

 • Вклучен 1 пијалок за време на оброк
 • Бесплатен 1 час куглање во кугланата
 • 59 евра по лице во двокреветна соба

3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НВ – ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА

 • Вклучен 1 пијалок за време на оброк
 • Бесплатен 1 час куглање во кугланата
 • 79 евра по лице во двокреветна соба

Понудата  е валидена од 01.10 до 15.12.2020

 Индивидуален ценовник
 • 21 € по лице –  ноќевање со појадок во работни денови – од недела до четврток
 •  22 € по лице. – ноќевање со појадок за викенд – петок и сабота
 • За 5 и над 5 ноќевања цената се изедначува како за работен ден.
 •  
Локација
Галерија