fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Бора 3* – Попова Шапка

Опис

Хотел Бора на своите гости им нуди двокреветни и фамилијарни соби, опремени со сопствено купатило, телевизор, интернет.

Во склоп на хотелот има ресторан, бар, ски гардеробер и сопствен парткинг.

 Опис на соби:

——

Цената вклучува:

  • Ноќевање со појадок 
  • Интернет
  • Паркинг

Во цената не е вклучено:

  • Доплата за туристичка такса – 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенција)

 

Услови за деца

Деца до 7.99 год. со 2 возрасни – бесплатно

Деца од 8-11.99 год. на доп.легло – 30% попуст

Задолжителни доплати

Туристичка такса 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенцијата)

Напомени

—-

Ценовник
  • RO: Ноќевање
  • BB: Ноќевање со појадок
  • HB: Ноќевање со појадок и вечера
  • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
  • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

       Период на престој

   Услуга

           Цена

      05.01 – 31.03.2021

  BB

  1.550 ден

                        Цените се дадени по лице на ден.

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.