+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Хотел Арена Тетекс 3* – Попова Шапка

Опис

Хотел Арена Тетекс се наоѓа во познатиот ски – центар Попова Шапка, Тетово. Хотелот е многу блиску до скијачките патики.
Содржини
Хотел Арена Тетекс има ресторан, бар, голема тераса и пристап до ски, спа центар – со базен, џакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.  Овој хотел со 3*  нуди 24-часовна рецепција и бесплатен WiFi. На располагање е бесплатен приватен паркинг. Хотелот исто така располага со изнајмување ски опрема за гости кои сакаат да ја истражат околината.

 

 Опис на соби:

Секоја соба има балкон.  Во хотелот Арена Тетекс, собите вклучуваат климатизација и телевизор со рамен екран.  

 

Цената вклучува:

  • Ноќевање со избрана услуга
  • WiFi Интернет
  • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

Цените се изразени во денари по лице на ден.

Дете до 6 години во соба со двајца возрасни – бесплатно

Дете од 6 до 12 години во соба со двајца возрасни -50% од цената


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
 Индивидуален ценовник
  • Ноќевање со појадок BB1050 денари
  • Ноќевање со појадок и вечера HB1260 денари
  • Ноќевање со појадок, ручек и вечера FB 1575 денари
Галерија