fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Студиа и Апп Стефи – Ксамил

Опис

Положба

Ксамил е туристичко место на југот на Албанија со тиркизно Јонско море, мирно место идеално за вашиот одмор. Студија и апартмани ”СТЕФИ” се наоѓаат на 80м од прекрасната песочна плажа Бела Виста на 100м од центар на градот. 

Опис на соби:

Студијата 1/3, и 2/4 апп и 2/6 апп и 3/6 дуплекс се опремени со кујна, фрижидер, ТВ, тоалет, клима вклучена во цена, тераса.

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања
 • Туристичка такса
 • Користење на клима

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Трансфер од Штип до Скопје – 10 еур (минимум 6 патника)

Услови за деца

• …

Напомени

• Цените се дадени за наем на соба/апп за 7 ноќевања/8 дена
• За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00h, а се напуштаат последниот ден во 09:00h
• *Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуваат самите гости
• *По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/Апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета штета за време на престојот Корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
• *Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на климата сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот додека сте надвор од собата.

ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил

• Цена за превоз: возрасен – 50 евра, за деца (2-12) – 40 евра
• Поаѓање од Скопје еден ден пред наведениот датум во 22:00h
• Поаѓање од Ксамил во 15:00h

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевања

1/3 студио за 3 лица

2/4 апп за 4 лица

2/6 апп за 6 лица

3/6 дуплекс 6-8 лица

28.05 – 04.06.2022

7

105

140

160

160 €

04.06 – 11.06.2022

7

105

140

160

160 €

11.06 – 18.06.2022

7

175

245

265

265 €

18.06 – 25.06.2022

7

210 €

280

310 €

310 €

25.06 – 02.07.2022

7

210 €

280

310

310 €

02.07 – 09.07.2022

7

245

315 €

350

350 €

09.07 – 16.07.2022

7

280 €

350

370

370 €

16.07 – 23.07.2022

7

280

350

370

370 €

23.07 – 30.07.2022

7

280

350

370

370 €

30.07 – 06.08.2022

7

280

350

370

370 €

06.08 – 13.08.2022

7

280 €

350

370 €

370 €

13.08 – 20.08.2022

7

280

350

370

370 €

20.08 – 27.08.2022

7

280

350

370

370 €

27.08 – 03.09.2022

7

270 €

350

350

350 €

03.09 – 10.09.2022

7

210

280

310

310 €

10.09 – 17.09.2022

7

210

280 €

310

310 €

17.09 – 24.09.2022

7

105

140

160

160 €

24.09 – 01.10.2022

7

85

95

115

160 €

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.