fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
Секоја Сабота
From13 €11 €
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

4029

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Солун – шопинг тура

 • Времетраење: 12 саати
 • Слободни места : 40
 • Термин: 21 Март (сабота)
Cosmos Mediterranean / IKEA / Jumbo

Mediterranean Cosmos е трговски центар кој се наоѓа во источниот дел на Солун, втор по големина град во Грција. Овде се наоѓаат повеке од 200 малопродажни објекти, вклучувајки и 11 Кина, кафулиња, ресторани, барови, супермаркети.

Цената на аранжманот вклучува

 • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус
 • Организирани посети според програмата

Цената на аранжманот не вклучува

 • Патничко осигурување - 100мкд

Дополнителни информации

 • ---
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  700 ден.

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Дани Травел и СКТМ.

Опис

1 ДенШтип - Солун - Штип

Поаѓање во 06:00ч пред нова пошта во Штип, 06:30 на бензинска Лукоил во Радовиш, 07:00 на бензинска Макпетрол во Струмица. Пристигање во Солун и паркирање на автобусот пред “Белата Кула” во центарот на Солун. Слободно време за прошетка низ центарот на градот: улиците Игнатиа и Цимиски, плоштадите Аристотелис, Вардари… Околу 13:00ч. заминување кон шопинг центрите “COSMOS” и “IKEA”. На враќање кратка пауза во Free Shop и пристигање во Македонија во вечерните часови.

Галерија
Напомени
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
 • Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 • Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци пред истек на неговата валидност од планираниот датум на враќање.
5 travellers are considering this tour right now!