fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
Price
From7 €
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2685

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Скопје – Водно & Кањон Матка

 • Времетраење: 12 саати
 • Слободни места : 28
 • Термин: Сеп27'

Еднодневна прошетка на Водно и Кањон Матка со шопинг во Скопје

Водно — Највисоката точка на Водно е врвот Крстовар, висок 1066м, каде се наоѓа колосалниот Милениумски крст. До крстот сообраќа кабинска жичарница, која го носи неговото име. Планината располага и со парк – шума, планинарски домови, повеќе угостителски објекти со уредени патеки за планинарење и широки панорамски погледи. Од Водно се гледа речиси целата Скопска Котлина и градот Скопје. Затоа е еден од најпосетените локалитети во околината на Скопје.

Кањон Матка — Место кое случајните минувачи и намерните туристи едноставно не пропуштаат да го посетат и фотографираат.  Социјалните мрежи секојдневно се преполни со фотографии од убавините на Матка – местото кое вреди да се посети и истражи.  Guardian минатата година го вброи кањонот Матка меѓу десетте најубави кањони во Европа кои се лесно достапни за авантуристите и нудат одлични погледи и добри патеки за шетање.

Цената на аранжманот вклучува

 • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус
 • Организирани посети според програмата
 • Придружник од агенцијата

Цената на аранжманот не вклучува

 • Патничко осигурување - 100 ден
 • Жичара Водно - 100 ден
 • Пловење со кајче по Матка - 250 ден / 30 мин

Дополнителни информации

 • ---
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  450 ден.

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Дани Травел и СКТМ.

Опис

1 ДенШтип - Скопје - Штип

Поаѓање во 07:00 часот од пред Нова Пошта во Штип. Пристигнување на Водно и слободно време од 1ипол час за уживање во природата и погледот кој го има од Милениумски крст (се качува со жичара) кон Скопската котлина.
Потоа се упатуваме кон Кањон Матка – Место кое случајните минувачи и намерните туристи едноставно не пропуштаат да го посетат и фотографираат.  Социјалните мрежи секојдневно се преполни со фотографии од убавините на Матка – местото кое вреди да се посети и истражи. Интересно доживување е возењето со чамец кој плови по тесниот кањон, а од двете страни воодушевува прекрасната глетка со стрмните издигнати карпи. За крај се симнуваме во центарот на Скопје и слободно време од 2 часа за ручек/шопинг. Поаѓање за Штип и пристигнување во вечерните часови

Галерија
Напомени
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
 • Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 • Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
2 travellers are considering this tour right now!