fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Сејшели 2021

 • Сместување:Хотел 4*/5*
 • Исхрана:Појадок
 • Превоз:Turkish Airlines
 • Термин:Мај Јуни Јули
Опис

Сејшелите претставуваат архипелаг на легендарната убавина на западниот брег на африканскиот континент, составен од 115 гранитни и корални острови во западниот Индиски Океан. Најголем е централниот остров Махе со главен град Викторија, па следат островите Праслин и Ла Дигу. Овој рајски архипелаг нуди незаборавен одмор на уникатни плажи со карактеристичен контраст на бел песок и тиркизно море. Тропската клима со температурен опсег од 24 до 32° C дава можност за подеднакво привлечен одмор во текот на целата година.

Пример за индивидуални поаѓања ЗА МЕСЕЦ МАЈ | ЈУНИ | ЈУЛИ
(7 ноќевања)

МАЈ 2021
Детали од лет
TK1006 02MAY SKPIST 2050 2325 / TK 748 03MAY ISTSEZ 0150 1100
TK 749 10MAY SEZIST 2140 0430+1 / TK1003 11MAY ISTSKP 0735 0805

 

Berjaya Beau Vallon Bay Beach Resort And Casino 3* од 1285 еур по лице
за двокреветна соба/ со вклучен појадок

Doubletree By Hilton Seychelle 4* од 1855 еур по лице
за двокреветна соба King Deluxe/ со вклучен појадок

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5* од 1999 еур по лице
за двокреветна соба Villa Garden View/ со вклучен појадок

 

ЈУНИ 2021

Детали од лет
TK1006 04JUN SKPIST 2050 2325 / TK 748 05JUN ISTSEZ 0150 1100
TK 749 12JUN SEZIST 2140 0430+1 / TK1003 13JUN ISTSKP 0735 0805

Berjaya Beau Vallon Bay Beach Resort And Casino 3* од 1275 еур по лице
за двокреветна соба/ со вклучен појадок

Doubletree By Hilton Seychelle 4* од 1855 еур по лице
за двокреветна соба King Deluxe/ со вклучен појадок

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5* од 1999 еур по лице
за двокреветна соба Villa Garden View/ со вклучен појадок

 

ЈУЛИ 2021

Детали од лет
TK1006 02JUL SKPIST 2050 2325 / TK 748 03JUL ISTSEZ 0150 1100
TK 749 10JUL SEZIST 2140 0430+1 / TK1003 11JUL ISTSKP 0735 0805

Berjaya Beau Vallon Bay Beach Resort And Casino 3* од 1275 еур по лице
за двокреветна соба/ со вклучен појадок

Doubletree By Hilton Seychelle 4* од 1825 еур по лице
за двокреветна соба King Deluxe/ со вклучен појадок

Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa 5* од 1935 еур по лице
за двокреветна соба Villa Garden View/ со вклучен појадок


1 денСКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ

Доаѓање на Аеродром Скопје 2 часа пред полетување. Летот за Истанбул ТК1006 во 20:50. Слетува во 23:25 по локално време.

2 денИСТАНБУЛ – МАХЕ

Продолжение на патувањето со лет ТК748 во 01:50 за Маџе – Сејшели. Слетување по локално време во 11:00. Трансфер до хотелот. Сместување. Слободно време. Ноќевање.

3-8 денМАХЕ

Престој во хотелот на база ноќевање со појадок. Денови предвидени за уживање на плажа. Можност за организирање на факултативни излети до околните острови (Praslin, La Digue).

9 денМАХЕ – ИСТАНБУЛ

Појадок. Слободно време до трансферто на аеродром. Чекање на летот за Истанбул ТК749 во 21:40.

10 денИСТАНБУЛ – СКОПЈЕ

Слетување во Истанбул во 04:30 по локално време. Продолжение на патувањето со лет ТК1003 во 07:35 за Скопје. Пристигање на Аеродром Скопје во 08:05.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање.

Цената на аранжманот вклучува

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 6 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;  

Цената на аранжманот не вклучува

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Задолжителен негативен PCR тест;
 • Факултативни тури;
 • Други индивидуални трошоци;
 • Патничко осигурување;
 • Се што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
Галерија
Напомени

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

1 travellers are considering this tour right now!