+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Св.Валентајн на Малдивите

 • Времетраење: 10 дена
 • Слободни места : 8
 • Термин: 10.02 - 19.02.2021
Опис

Малдивите се луксуз, романса, топлина, нежност, релаксација и природна убавина … Чувство на безвременост, волшебни бои и погледи, спокојство на тело и дух во хармонија со природата.

1 ден 10.02.2021:Софија - Истанбул

Лет од аеродромот во Софија до Мале преку Истанбул во 21:25 ч. со Туркиш ерлајнс. Слетување на аеродромот во Истанбул во 23:50 ч .

2 ден 11.02.2021:Истанбул - Мале

Лет до Мале во 02:10 ч. Пристигнување во Мале во 12:15 ч. Добредојде од нашата партнерска компанија и трансфер до избраниот хотел со брз брод, хидроавион или домашен лет. Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање.

3-8 ден 12.02 - 17.02.2021:Малдиви

Сонце, бел стаклен песок, водите на Индискиот Океан, стотици ненаселени острови, топли лагуни со лежерни тенки нијанси на сина, тиркизна и зелена боја, „подводни градини“ на корали. Асоцијацијата што ја прави нашиот ум кога ги споменуваме Малдивите е егзотичноста, романтиката, релаксацијата и милувачката топлина што ни ги дава овој тропски рај. Ве уверуваме, ова е токму она што ќе го најдете овде.
За сите љубители на спортови на вода и истражување на подводниот свет има можност за дополнителни екскурзии од хотелите.
Веќе сте далеку од бучавата и стресот, веќе сте на вашето место, островот од соништата, заливот од соништата, романтичен филм и за чудо сте главните ликови. Прошетајте околу вашиот речиси напуштен остров, галете ги водите на топлиот океан, нурнете во оваа жива вода, во која живеат повеќе од 700 видови риби. Во отворен океан можете да сретнете делфини, ајкули, џиновски удирања.

9 ден 18.02.2021:Мале - Истанбул

Појадок. Слободно време за на плажа и забава. Трансфер до аеродромот Мале за лет со Туркиш ерлајнс во 23:35 ч.

10 ден 19.02.2021:Истанбул - Софија

Слетување на аеродромот во Истанбул во 06:20 часот. Поаѓање за Софија во 08:35 часот и слетување на аеродромот во Софија во 08:55 часот.

Цената на аранжманот вклучува

 • Авионска карта Софија – Истанбул – Мале – Истанбул – Софија со Туркиш ерлајнс со багаж до 40кг
 • Аеродромски Такси.
 • 7 ноќевања во хотел на Малдивите по ваш избор со соодветна услуга.
 • Трансфери Аеродром – Хотел – Аеродром со брз брод, хидро авион или домашен лет.
 • Пречек на Малдивите од нашата партнер агенција на англиски јазик.
 • Медицинско осигурување со покритие до 10.000 евра со вклучен ризик од КОВИД19.

Цената на аранжманот не вклучува

 • Лични трошоци.
 • Храна, пијалоци и услуги кои не се споменати во програмата.

Хотел

Сместување

Услуга

Цена по лице во двокреветна соба

Summer Island 4*

North Male’ Atoll

(Speed Boat Transfer)

Garden Room

HB

1599 €

Fun Island 3*

South Male’ Atoll

(Speed Boat Transfer)

Beach Front Room

FB

1646 €

Mercure Kooddoo Maldives 4*

Gaafu Alifu Atoll

(Transfer by domestic flight)

Beach Villa

HB

1880 €

Reethi Faru 4*

Raa Atoll

(Transfer by domestic flight)

Garden Villa

All Inclusive

2300  €

Mercure Kooddoo Maldives 4*

Gaafu Alifu Atoll

(Transfer by domestic flight)

Beach Villa

All Inclusive

2390 €

Pullman Maldives 5*

Gaafu Alifu Atoll

(Transfer by domestic flight)

Beach Villa

All Inclusive

2995 €

Hard Rock Hotel Maldives 5*

Emboodhoo Lagoon

(Speed Boat Transfer)

Silver Sky Studio

All Inclusive

3068 €

Галерија
Напомени
 • Понудата важи за минимум 12 туристи.
 • Патувањето е без медицински барања за вакцинирање.
 • Нема виза за Македонски државјани.
 • Краен рок за известување за ненаплатен минимум – 30 дена пред поаѓање.
 • Туроператорот го задржува правото да го смени редоследот на спроведување на програмските активности.
 • Депозит од 800 евра се плаќа при резервација и целосна исплата 40 дена пред тргнување.
 • Патувањето не е погодно за лица со намалена подвижност.
 • Валидност на пасошот треба да е минимум 6 месеца од датата на полетување

Дополнителни информации

 • До 60 дена пред поаѓање – нема казна.
 • Од 59 дена до 36 дена од датумот на поаѓање – износот на депозитот.
 • Од 35 дена до датумот на поаѓање – целиот износ на патувањето.
 • Во случај на откажување на патувањето од страна на Тур Операторот, износот се враќа во рок од 7 дена од денот на откажувањето.
5 travellers are considering this tour right now!