fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
Price
From40 €
Име и презиме*
Email адреса*
Порака*
* I aggree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2015

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Сандански Рупите и Благоевград

 • Времетраење: 2 дена
 • Слободни места : 40
 • Термин: -----
Благоевград Сандански Рупите

Црквата Св. Петка била изградена на локација избрана од Баба Ванга во 1992 година и оттогаш стана место за обожување за многу луѓе и реномирана туристичка атракција.

Цената на аранжманот вклучува

 • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус
 • Организирани посети според програмата
 • 1 Ноќевање во Хотел 4* со доручек
 • Користење на спа услугите на хотелот (базен, парна бања, сауна).

Цената на аранжманот не вклучува

 • Патничко осигурување (задолжително) - 100мкд
 • Влезници за културно историски споменици.

Дополнителни информации

 • ---
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  2.480 ден.

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Дани Травел и СКТМ.

Опис

1 ДенШтип - Благоевград - Сандански

Поаѓање во 06:00 часот пред нова пошта во Штип. Пристигнување вo Благоевград. Слoбодно време за индивидуална прошетка низ градот со можност за шопинг. Поаѓање кон Сандански и сместување во хотел. Слободно време за користење на СПА услугите на хотелот. Ноќевање.

2 ДенРожен - Мелник - Рупите - Штип

Појадок. По појадокот поаѓање за село Рожен и посета на Роженскиот Манастир. Поаѓање за Мелник најмалиот бугарски град познат по производство на вино, слободно време за посета на некој од винарските визби и дегустација на вино. Потоа заминуваме за Рупите каде се наоѓа спомен куќата на Баба Ванѓа и манастирот изграден во нејзина чест. Поаѓање за Македонија и пристигање во Штип во вечерните часови.

Галерија
Напомени
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
 • Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 • Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци пред истек на неговата валидност од планираниот датум на враќање.
5 travellers are considering this tour right now!