fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
22/03/2020
From10 €
Име и презиме*
Email адреса*
Порака*
* I aggree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1959

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Сандански и Рупите

 • Времетраење: 12 саати
 • Слободни места : 40
 • Термин: 22 Март'
Сандански со посета на Рупите – Храмот на Баба Ванѓа

Црквата Св. Петка била изградена на локација избрана од Баба Ванга во 1992 година и оттогаш стана место за обожување за многу луѓе и реномирана туристичка атракција.

Цената на аранжманот вклучува

 • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус
 • Организирани посети според програмата
 • Водство и организација со лиценциран придружник.

Цената на аранжманот не вклучува

 • Патничко осигурување - 100мкд
 • Kористење на базените и СПА центарот во Интерхотел 4* (15-20лв се плаќа на лице место)

Дополнителни информации

СПА центар:

– затворен базен со минерална вода од 33⁰С

– отворен базен со минерална вода од 33⁰С

– отворен термален базен со минерална вода 38⁰С

– сауна, парна бања

– џакузи под отворено небо

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  600 ден.

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на ТА Дани Травел и СКТМ.

Опис

1 ДенШтип - Сандански - Штип

Поаѓање од Штип во 07:00 часот пред нова пошта, 06:30 на бензинска Лукоил во Радовиш, 07:00 на бензинска Макпетрол во Струмица. Се патува преку граничниот премин Ново Село. Посета на Рупите – храмот и гробот на баба Ванѓа. Планирано пристигнување во Сандански околу 10 часот. Слободно време за прошетка по центарот на Сандански со можност за шопинг од многубројните бутици. Слободно време и можност за користење на огромните затоплени базени (отворен и затворен) со термална и минерална вода од 38°C во хотелот Interhotel кој се наоѓа на почетокот на шеталиштето во Сандански. Враќање за Штип во попладневните часови.

Галерија
Напомени
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
 • Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 • Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци пред истек на неговата валидност од планираниот датум на враќање.
2 travellers are considering this tour right now!