fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Малдиви 2021

 • Сместување:Хотел 4*
 • Исхрана:Полупансион
 • Превоз:Авион
 • Термин:26.04 - 03.05.2021
Опис
Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

Цената на аранжманот вклучува

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airline сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 07 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба /наведена услуга ПОЛУПАНСИОН=НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената на аранжманот не вклучува

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик.
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

Дополнителни информации

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување


ЈУНИ 7 НОЌИ ПРЕСТОЈ

Детали од лет
TK1006 20JUN SKPIST 2045 2320
TK 730 21JUN ISTMLE 0210 1200
TK 731 28JUN MLEIST 2315 0525+1
TK1003 29JUN ISTSKP 0725 0745

The Barefoot Eco 4* ОД 1 340 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Summer Island Maldives 4* ОД 1 400 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / ПОЛУПАНСИОН


ЈУЛИ ЗА 7 НОЌИ ПРЕСТОЈ

Детали од лет
TK1006 05JUL SKPIST 2040 2315
TK 730 06JUL ISTMLE 0210 1200
TK 731 13JUL MLEIST 2315 0525+1
TK1003 14JUL ISTSKP 0725 0745

Summer Island Maldives 4* ОД 1 500 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / ПОЛУПАНСИОН
Cinnamon Dhonveli Maldives 4* 
ОД 1 500 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / ПОЛУПАНСИОН

Детали од лет
TK1006 19JUL SKPIST 2040 2315
TK 730 20JUL ISTMLE 0210 1200
TK 731 27JUL MLEIST 2315 0525+1
TK1003 28JUL ISTSKP 0725 0745

Fihalhohi Island Resort 3+* ОД 1 540 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / ПОЛУПАНСИОН
Sun Island Resort & Spa 4* 
ОД 1 570 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / ПОЛУПАНСИОН


АВГУСТ ЗА 7 НОЌИ ПРЕСТОЈ

Детали од лет
TK1006 05AUG SKPIST 2040 2315
TK 730 06AUG ISTMLE 0210 1200
TK 731 13AUG MLEIST 2315 0525+1
TK1003 14AUG ISTSKP 0725 0745

Summer Island Maldives 4* ОД 1 570 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / ПОЛУПАНСИОН
Kurumba Maldives 5* 
ОД 1 620 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Детали од лет
TK1006 26AUG SKPIST 2040 2315
TK 730 27AUG ISTMLE 0210 1200
TK 731 03SEP MLEIST 2315 0525+1
TK1003 04SEP ISTSKP 0725 0745

The Barefoot Eco 4* ОД 1 370 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Sun Island Resort & Spa 4* 
ОД 1 580 ЕУР ПО ЛИЦЕ ЗА ДБЛ СОБА / ПОЛУПАНСИОН


 

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

За овој аранжман важат Општите услови на патување на организаторот на патување.

Галерија
Напомени

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

3 travellers are considering this tour right now!