fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Конак – Попова Шапка

Опис

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект базиран на традиционален изглед. Сместен е на Шар планината во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба релативно блиску до Тетово на 18 км и Скопје 55 км главниот град на Република Македонија го прави да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона.

Содржини
„Конак“  има  ресторан, ски кафе, конференциска сала, сауна, бесплатен wi-fi & тв, транспорт до аеродром, ски и сноуборд школа, ратрак & моторни санки.
Особено задоволство ќе Ви овозможи ентериерот на објектот во комбинација на дрво и камен со камин и отворен поглед на скијачките терени. Ресторанот се наоѓа на првиот кат од објектот и има затворена сала со капацитет од 100 места и летна тераса на отворено со капацитет од 150 места. На платото пред објектот се наоѓа голема тераса која има јужна ориентација и доста погодна за престој во текот на зимската сезона поради големиот број сончеви денови кои се главна одлика на скијачкиот центар Попова Шапка.

 Опис на соби:

Располага со 16 соби. Сместувањето е во хотелскиот или планинскиот дел – сместување во соба со заеднички тоалет и бања.

Цената вклучува:

  • Ноќевање со појадок
  • Користење на сауна
  • WiFi Интернет
  • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса 40ден на ден по лице (се плаќа во агенцијата)

 

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се по лице во одбраната соба и услуга

Цените се изразени во денари по лице на ден.

Дете до 5,99 години во соба со двајца возрасни – бесплатно

Дете од 6 – 11,99 години со двајца возрасни -50% попуст

За деца до 12 години не се пресметува туристичка такса

Туристичка такса 40 ден по лице на ден (се плаќа во агенцијата)


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Цени валидни од 01.01.2021 – 31.03.2021

Период на престој

Цена за мин.
2 ноќевања

Цена за 1 ноќевање

Јануари 2021

1.350 ден.

1.600 ден.

Февруари 2021

1.250 ден.

1.500 ден.

Март 2021

1.250 ден.

1.500 ден.

Дадените цени се по лице за  ноќевање со појадок.

БОНУС за период на престој од 14.01.2021 : 

7=6 (за платени 6 ноќевања се добива 1 ноќ гратис)

Локација
Галерија