fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Комплекс Кораб Трница – Маврово

Опис

Положба

Во срцето на Горна Река, меѓу високите Кораб, Шара и Бистра, кај многуте расфрлени планински рекички и Радика, се наоѓа комплексот „Кораб Трница“. Комплексот е оддалечен 5 километри од Мавровско Езеро, на патот кон Дебар. Комплексот им нуди на гостите можност за одмор во сместувачки капацитети кои се состојат од апартмани, соби и планински куќички со прекрасен поглед кон падините на Кораб, Шара и Бистра.

Содржини

Располага со рецепција, лоби  и сопствена продавница за: млечни и месни производи, слатко, мед, вино… За авантуристите, во близина на овие објекти постои и посебен простор за кампување и за шатори, кој е опремен со комплетна инфраструктура. За гостите комплексот нуди бесплатно користење на велосипедите и риболовна опрема. Располага и со сопствени коњи и организира тури за јавање за почетници.

 Опис на соби:

Сите соби располагаат со сопствен тоалет.

Хотелот Кораб Трница се состои од:

– 5х двокреветна соба  (од кои 3 се со брачен кревет а 2 се со два единечни кревети.)

– 1х трокреветна соба  (се состои од 1 брачен и еден единечен кревет.)

– 4х апартман  (Капацитет: 4 возрасни лица / Апартманот се состои од спална соба со брачен кревет и дневна соба со кревет на спуштање за две лица.)

– 2х вип апартман (капацитет: 4 лица, /  Вип апартманот се состои од спална соба со брачен кревет, дневна соба со кревет на спуштање, тоалет, ходник и тераса.)

– * Соба во планинска куќа (двокреветни и трокреветни соби од овој тип. Собите се со вграден тоалет. Двокреветната соба е со брачен кревет. Трокреветната соба располага со брачен кревет и единечен кревет.)

– 1х Голем апартман ( Капацитет: 8 возрасни лица / Големиот апартман се состои од две спални соби со брачен кревет, огромна дневна соба со посебен дел со 4 единечни кревети, софа за дневен престој и терпезариска маса, и тоалет. Идеален за друштва или поголеми фамилии.

Цената вклучува:

  • Ноќевање со избрана услуга
  • WiFi Интернет
  • Паркинг (до достапните места за паркирање)

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Појадок чини 200 ден по лице
  • Ручек/вечера чини 450 ден по лице

 

НАПОМЕНИ:
Легенда

 Цените се изразени во денари, за наем на соба на ден.

За деца до 8 години сите оброци се бесплатни

За деца до 12 години сите оброци се на 50% попуст

Туристички такси и оброците се доплаќаат на рецепција


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација
Галерија