fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
Нова програма
From440 €
March 8, 2021
Available: 4 seats
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2162

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Дубаи 2021

 • Времетраење: 8 дена / 6 ноќи
 • Слободни места : 6
 • Термин: Јануари / Февруари / Март 2021
Опис
*** СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА – ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА – ПРОМОТИВНА ЦЕНА ОД СКОПЈЕ ***
Останати комбинации на број на ноќевања достапни на барање
ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 14.01.2021 ИЛИ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА МЕСТА
Период на патување 8 дена / период на престој 6 ноќи
 • 29/30.01-05.02.2021 – доплата од 40еур по лице за оваа дата заради повисока цена на карта
 • 08/09.02-15.02
 • 15/16.02-22.02
 • 22/23.02-01.03
 • 08/09.03-15.03
Програма на патувањето: 8 дена- 6 ноќи / 7 дена-5 ноќи – авиокомпанија TURSKISH AIRLINES

1 - 2 денСКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ - ДУБАИ

Полетување на авионот за Дубаи во 20:40 часот. Слетување во Истанбул во 00:15 (нареден ден). Полетување од Истанбул за Дубаи во 01.30 часот. Слетување во Дубаи на 2 ден во 07:00 часот (саатници се согласно локално време, варијабилни саатници согласно политика на авио компанија). Трансфер до хотелот и сместување. Слободен ден за индивидуални активности. Ноќевање.

3 - 7 денДУБАИ

Слободен ден за индивидуални активности или организирање на факултативни екскурзии (разглед на Дубаи, крстарење со брод, сафари во пустина, посета на Mirical garden /Golbal village ). Сместување во избраниот хотел на база наведената услуга, наутро инфо состанок и слободно време претпладне за индивидуални активности.

8 денДУБАИ - ИСТАНБУЛ - СКОПЈЕ

Во раните утриснки часови трансфер на аеродром. Полетување на авионот од Дубаи во 08:40 часот. Слетување во Истанбул во 12:45 часот. Полетување од Истанбул во 20:20 часот (можност да се излезе во истанбул и дополнително организирање на мини градска тура). Слетување во Скопје во 19:45 часот (саатници се согласно локалвно време, варијабилни саатници согласно политика на авио компанија).

 • Цената е за целосна уплата при резервација , без право на промена на име или отказ
 • Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба СТАНДАРДНА ДВОКРЕВЕТНА за минимум 2 лица во соба (две полноплатежни суми) /услуга ноќевање со појадок
 • Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места на авион и во хотел – на барање)

Цената на аранжманот вклучува

 • Повратен авионски билет на релација Скопје – Истанбул – Дубаи – Истанбул – Скопје (вклучен багаз рачен 7кг и чекиран 20кг, согласно политика на авио компанија);
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
 • 6 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/ на база ноќевање со појадок согласно наведена услуга;
 • Организација и реализација на патувањето;
 • локална асистенција во Дубаи (овластен претставник на српски јазик);
 • аеродромски такси

Цената на аранжманот не вклучува

 • Влезна виза за Дубаи – 85 ЕУР по лице (задолжително за сите возрасни лица)

Промоција за ЈАНУАРИ

* За деца до 18 години кои патуваат со родители – БЕЗ ТРОШОЦИ ЗА ВИЗА

* За деца до 12 години кои патуваат со родители – БЕЗ НЕГАТИВЕН PCR ТЕСТ

 • задолжително негативен ПЦР тест (96 часа изваден пред полетување)
 • ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ И ОПЦИОНИ ИНДИВИДУАЛНИ ТУРИ – НА БАРАЊЕ
 • Патничко здравствено осигурување кое покрива и КОВИД (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
 • Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот

* туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба).

Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица

 • Максимален број на лица во двокреветна соба се две лица. Цена за сместување на трето лице на помошно легло на барање (се намалува комодитет на соба)
 • БЕБЕ 0-1,99 години е БЕСПЛАТНО во авион и во хотел
 • Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч. Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
 • Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (согласно нови КОВИД протоколи)
 • Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
 • Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Туроператорот.
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност
 • Информации и слики од хотелите може да ги најдете на нивната официјална web страна

Важни напомени

За добивање на виза за ОАЕ потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на враќање на патување) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот на кои се наоѓаат податоците на патникот како и слика со димензија за пасош. Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност имиграционото одделение да побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.

НАПОМЕНА

Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Можна е промена на саатниците на полетување и слетување на авионот во Скопје и Дубаи согласно промена дирекно од авио компанијата. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата на превозниците. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 мкд).

vygr

Галерија
Напомени

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

2 travellers are considering this tour right now!