fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
29/03/2020
From13 €
Име и презиме*
Email адреса*
Порака*
* I aggree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2160

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Воден и Лутраки

 • Времетраење: 12 саати
 • Слободни места : 40
 • Термин: 29 Март'
Воден и Лутраки – Град познат по водопадите и топлите минерални води

Воден e град во Егејска Македонија, кој се наоѓа северозападно од Солун, или поточно во округот Постол. Во непосредна близина на градот се наоѓаат неколку природни езера и Воденските водопади на реката Вода (Воденка), кои се најголеми водопади во Грција но и голема туристичка атракција. Воедно, поради неговата околина се претпоставува дека го добил името Воден. Најголемиот водопад познат како Керанос паѓа од 70 метри висина.

Лутраки е најстарата и најпознатата термална бања во Грција. Се наоѓа во северо-западниот дел на Грција е лоциран на надморска висина од 420 метри во планинскиот венец на меѓу планините Кожув и Кајмакчелан. Лутраки е мало туристичко место со околу 2000 жители се наоѓа на само 130km од граничниот премин Богородица. Местото со своите минерални лековити извори е познато уште од времето на Александар Македонски.

Цената на аранжманот вклучува

 • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус
 • Организирани посети според програмата
 • Водство и организација со лиценциран придружник

Цената на аранжманот не вклучува

 • Патничко осигурување - 100мкд
 • Користење на базените со минерални води во Лутраки (2€ / 3€).

Дополнителни информации

 • ---
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  800 ден.

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Дани Травел и СКТМ.

Опис

1 ДенШтип - Воден/Лутраки - Штип

Тргнување во 05:00 часот од Нова Пошта во Штип, 05:30 на бензинска Лукоил во Радовиш, 06:00 на бензинска Макпетрол во Струмица.. Патуваме преку граничен премин Богородица со попатни паузи. Пристигнување во Воден. Пауза за посета на природните убавини на градот, препознатлив по изобилството на водата и живописните водопади кои даваат посебна убавина на градот. Поаѓање кон Лутраки (се патува околу 45 мин). Индивидуално посета и користење на минералните топли води на отворено. Заминување за Штип во попладневните часови со кратка пауза во Free Shop.

Галерија
Напомени
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
 • Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 • Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци пред истек на неговата валидност од планираниот датум на враќање.
4 travellers are considering this tour right now!