fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Вила Mario – Ксамил

Опис

Положба

Вила “Mario” се наоѓа на помалку од 100м  или околу 2-3 мин пеш до плажа во централниот дел на Ксамил и на околу 70м од Тирана Банк. Вилата е со одличен квалитет на сместување и високо ниво на хигена и има 9.4 оцена од 10 на booking.com.

Располага со студија и апартмани со 1 и 2 спални соби за 4 лица.
Студијата се наоѓаат на II и III кат и се состојат од две единечни легла или брачен и две легла на кат (едно над друго), комплетно опрема кујна, купатило и тераса. 

Апартманите со 1 спална се наоѓаат на I и II кат, опремени со: балкон, комплетно опремена кујна со фрижидер, ТВ, купатило. Распоредот на легла е две легла или кревет на спуштање во кујната и брачен кревет во спалната. Климата и ТВ се во спалната соба.
Дуплекс апартманот со 2 спални се наоѓа на приземје во дворот на вилата и се состои од 2 одделни спални соби (лево и десно), (едната соба со брачен кревет, другата соба со 2 оделни легла). Климата, ТВ и кујната се наоѓаат во едната спална соба. Голем фрижидер во ходникот и купатило во средина, помеѓу 2-те спални соби. На сите балкони во вилата има тенда за сонце. Клима и  интернет – БЕСПЛАТНИ. Во дворот на вилата има паркинг и скара за корисење на гостите.

Ценовник
  • RO: Ноќевање
  • BB: Ноќевање со појадок
  • HB: Ноќевање со појадок и вечера
  • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
  • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Mario

Термин

Јули

Август

Семтември

04

11

18

25

01

08

15

22

29

05

12

Бр.ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/3 студио

285

305

345

345

345

345

335

305

265

225

225

1/3 +1 студио

295

325

355

355

355

355

345

325

275

235

235

АПП 2+2 со 1 спална

315

355

395

395

395

395

395

355

305

265

255

Duplex АПП 2+2 2 спални

/

375

425

435

435

435

405

395

/

/

265

Опс на ценовникот

Цени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНИ:

– Цените во табелата се однесуваат за наем на студио и апарман со една спална за 7 ноќи без превоз;
– Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, поаѓање навечер;
– Смeстувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
– Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
– Во студиo/апартман, дозволено e сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
– Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош.
– Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
–  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
–  Доплата за патничко осигурување околу 160мкд по лице за 8ден за лица под 65год.

Галерија