fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Вила Idi – Валона

Опис

Положба

Вила „IDI“ се наоѓа на околу 80-90м од градската песочна плажа на Валона и на почетокот на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели..

Вилата располага со 1/3 студиа на II и III кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi и клима (бесплатно). Локацијата на вилата се наоѓа на брдо со убав поглед на плажа и море каде по удолница патот води до плажа и шеталиштето. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Некој од студијата имаат поглед кон море/плажа. Студијата се наоѓаат на втори и трети кат.

Ценовник
  • RO: Ноќевање
  • BB: Ноќевање со појадок
  • HB: Ноќевање со појадок и вечера
  • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
  • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Idi

Термин

Јули

Август

Семтември

02

27

03

10

Бр.ноќи

7

7

7

7

1/3 студио

219

229

209

199

Опс на ценовникот

Цени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНИ:

Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.

– Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.

– Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 10:00 часот.

– Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање.

– Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

– Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

– Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м под вилата на булеварот до плажа.

– Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош.

– Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
–  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.

Локација
med
Галерија