fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Вила “EVI 2” – Неа Каликратија

Опис

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos).…Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 метри. На само 5 километри од градот се наоѓа познатата плажа Sahara, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

Вилата Evi II е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на само 120 метри метри од морето. Вилата е поставена на самата улица која води дирекно кон плажата меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Располага со пространи студија и апартмани кои се наоѓаат на прв и на втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни или електрично решо, фрижидери и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Апартманите имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

1/3 Студио бр.3
1/3 Студио бр. 5
1/5 Апартман бр. 4

Трокреветно пространо студио на прв спрат во вилата. Има два единечни кревети со нормална димензија и еден кауч на кој може да спие едно возрасно лице или две деца до шест години. Опремено е со мебел, телевизор и клима. Во истата просторија се наоѓаат и елементите од кујната опремена со електрично решо, аспиратор, голем фрижидер со одделна комора и садови за готвење и јадење. Има купатило со нормална големина, а затоплувањето на водата е со бојлер. Студиото има пространа тераса со пластична маса и столчиња која има поглед кон улицата. 

Трокреветно пространо студио на прв спрат во вилата. Има еден дупли кревет со нормална димензија и еден кауч на кој може да спие едно возрасно лице или две деца до шест години. Опремено е со мебел, телевизор и клима. Во истата просторија се наоѓаат и елементите од кујната опремена со електрично решо, аспиратор, мал фрижидер и садови за готвење и јадење. Има купатило со нормална големина, а затоплувањето на водата е со бојлер. Студиото има пространа тераса со пластична маса и столчиња која има поглед кон улицата. 

1/5 апартман на прв спрат во вилата. На самиот влез во апартманот се наоѓаат елементите од кујната, сосема издвоени од спалните соби. Тука има мини шпорет, асприратор, голем фрижидер со одделна комора и садови за готвење и јадење. Апартманот има други две простории кои се спални. Во првата соба има два единечни кревети со нормална димензија, мебел и клима. Од оваа соба се влегува во купатилото кое е со нормална големина, а затоплувањето на водата е со сопствен бојлер. Од првата соба се влегува во втората спална соба во која има два единечни кревети со нормални димензии, еден кауч на кој може да спијат едно возрасно лице или две деца до шест години, мебел и телевизор. Од оваа соба се излегува на пространа тераса опремена со пластична маса и столчиња која има поглед кон улицата. 

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Вила Evi 2 – Неа Каликратија

Термин

Ноќевања

1/3 студио

1/5 апп

22.05 – 01.06.2022

10

200 €

280 €

01.06 – 11.06.2022

10

280 €

360 €

11.06 – 21.06.2022

10

350 €

440 €

21.06 – 01.07.2022

10

440 €

540 €

01.07 – 11.07.2022

10

500 €

600 €

11.07 – 21.07.2022

10

580 €

700 €

21.07 – 31.07.2022

10

580 €

700 €

31.07 – 10.08.2022

10

580 €

700 €

10.08 – 20.08.2022

10

580 €

700 €

20.08 – 30.08.2022

10

500 €

600 €

30.08 – 09.09.2022

10

400 €

500 €

09.09 – 19.09.2022

10

300 €

400 €

19.09 – 29.09.2022

10

200 €

300 €

Цените се дадени за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз.

НАПОМЕНИ:

 • Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничениот простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење
 • Цените во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз
 • Во апп е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • Сместувањето првиот ден е после 14 часот по локално време, а собите се напуштаат во 09:00 часот по локално време
 • Доплата за туристичка такса во Грција – 0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
 • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противредност по курс од 62 ден
 • Организиран превоз од Скопје – Кавадарци – Неа Флогита
 • Тргнување од Скопје во 04:00 часот и од Кавадарци во 05:30 часот
 • Цена на повратен билет – 40 евра, деца до 2 год – бесплатно (без седиште), деца од 2 до 12 год – 35 евра
Галерија