fbpx Вила Танасис – Сарти - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Вила Танасис – Сарти

Price
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I aggree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

353

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Опис

Вила Танасис се наоѓа во Сарти, на 150м од плажа, на 350м од центарот на Сарти.
Нема сопствен паркинг, но  може да се паркира пред вилата.

Вилата располага со апарман за 4 лица, се наоѓа на прв спрат, се состои од една спална соба со спален кревет и тв, во кујната две легла нормална големина, и за возрасен и за деца, тв исто и во кујната, нов тоалет, клима со доплата (5 евра на ден) балкон со поглед на градина и мирна околина.
Апартман за 5 лица на втор спрат, се состои од спална соба со еден дупли кревет плус една софа за возрасен + дете и Тв, во дневната соба има кујна со две единечни легла, исто и тв, два балкона еден од спална кој гледа на градина и балкон од днвениот престој со делумен страничен поглед на море, клима 5 евра на ден доплата на лице место.

НАПОМЕНИ:
Легенда

 


– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.03.2020

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020


Цените се изразени за наем на соба за 7 ноќевања

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд


 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
 • Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
 • Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.
 • Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во апартманите.

Во цената не е вклучен превоз.
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)
Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

Попуст за лица над 63год – 10еур
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација

Vila Tanasis – Sarti

jk
Галерија