fbpx Вила Орама - Неа Мармарас - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Вила Орама – Неа Мармарас

Price
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I aggree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

354

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Опис

Неа Мармарас е мало гратче кое се наоѓа на средината од вториот крак на Халкидики, Ситонија, од западната страна, со поглед на првиот крак, Касандра. Со приближно 3.000 постојани жители, ова мало место е посветено на угостување на приближно 20 илјади туристи секоја година. Како и најголем дел од другите туристички места на Халкидики, така и Неа Мармарас ќе ви ги понуди сите погодности за туристи, почнувајќи од одлична организација на плажите, преку богатата понуда на водени спортови и спортови на плажа, па сѐ до огромниот избор на таверни, ресторани и барови.

Вила Орама се наоѓа во близина на третиот влез на Неа Мармарас, оддалечена 3 минути од центарот на Неа Мармарас и на 5 минути до плажа. Можност за паркирање возила пред вилата. Располага со 6 двокреветни студиа, 3 трокреветни студиа и 2 четирикреветни апартмани. Двокреветните и трокреветните студиа се наоѓаат на приземје, прв и втор кат, четирикреветните апартмани се наоѓаат на трет кат. Сите соби се со поглед кон море, опремени со сопствен тоалет, комплетно опремена кујна со прибор за готвење, клима (не е вклучена во цена), ТВ, Wi-Fi интернет конекција, тераса со маса и столици.

НАПОМЕНИ:
Легенда
 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања (со сопствен превоз).
 • Трето и четврто лице во АПП: бесплатно сместување.
 • За еднокреветна соба се плаќаат две цели суми.
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 15:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден!
 • Доплата за туристичка такса – 0.5 – 3€ по соба на ден.

  Цените се дадени по лице во евра.

  За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

   Во цената не е вклучен превоз.


 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини..
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија