fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Вила Луна – Ксамил

Опис

КСАМИЛ
Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
ВИЛА ЛУНА
Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот. Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица. Климата е вклучена во цената

НАПОМЕНИ:
Во цената е вклучено:
Во цената не е вклучено:
ПРЕВОЗ
Легенда
  •  

  * На промо цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација
  * Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
  * Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
  * Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин КАФАСАН со што може да се патува со Лична Карта.
  * Превозот ги следува патниците до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус


  Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања

  Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд


  Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 •  
 •  
 • Цените се наменети за 7 ноќевања за наем на соба
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Климата и интернетот се вклучени во цената
 • Доплата за патничко осигурување- /

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил: 

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 50€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 50€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 40€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
 • 23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
 • 00:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

 

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија