fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Вила Ана Марија 1 и 2 – Врасна

Price
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I aggree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

355

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Опис

Врасна е туристичко место помеѓу Ставрос и Аспровалата на 80км. од Солун, со долга песочна плажа. Идеално место за мирен семеен одмор. Врасна се наоѓа во Стримонскиот залив на само 2 км. од Аспровалта, до коде што води шеталиштето покрај самата плажа. Плажата е наградена со европско плаво знаме. Местото има неколку поголеми маркети (меѓу кој и Лидл), таверни и ресторани.

Вила Ана Марија 1: Вилата се наоѓа на прв ред од плажа и на 3 минути пешачење до центарот на Врасна. Можност за паркирање возила околу вилата. Располага со убаво уредени двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на прв и втор кат. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (дополнително се наплаќа),Wi-Fi интернет конекција, тераса со маси и столици.
Вила Ана Марија 2: Вилата е на првата линија во Врасна (заден дел на Вила Ана Мариа). Располага со убаво уредени двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на прв и втор кат. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (дополнително се наплаќа),Wi-Fi интернет конекција, тераса со маси и столици.

НАПОМЕНИ:
Легенда

 

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања. ( со сопствен превоз)
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување од 240 ден (за лица до 65 г) за пакет аранжман од 7 ноќецања.
 • Трето и четвртво лице: бесплатно сместување во АПП.
 • За еднокреветна соба се плаќаат две цели суми.
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 15:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден!
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Доплата за клима на лице место ( 5 € по соба на ден)
 • Доплата за туристичка такса – 0.5 € -3 € по соба на ден.

Цените се дадени по лице.

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.

Во цената не е вклучен превоз.


 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна);
 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација

Villas Ana Maria – Vrasna

fi
Галерија