fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Вила Алберт – Ксамил

Опис

Положба

Вила Алберт е на 80м од Бела Виста плажа.

На покривот има голема тераса со поглед кон морето каде можете да го поминете вашето слободно време за релаксација.

Опис на соби:

Трокреветни и четворокреветни студија опремени со кујна, фрижидер, wi-fi, клима(вклучена во цената) и тераса.

 • 1/3 студија имаат еден брачен кревет и еден единечен кревет
 • 1/4 студио бр.5 има еден брачен кревет и кревети на спрат
 • 1/4 студио бр.8 има еден брачен кревет и гарнитура на Ге што не се спушта

 

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања
 • Туристичка такса
 • Користење на клима

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Трансфер од Штип до Скопје – 10 еур (минимум 6 патника)

Услови за деца

• …

Напомени

• За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
• Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
• Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00h, а се напуштаат последниот ден во 10:00h
• Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
• Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости.

ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил

• Цена за превоз: возрасен – 50 евра, за деца (2-12) – 40 евра
• Поаѓање од Скопје еден ден пред наведениот датум во 22:00h
• Поаѓање од Ксамил во 15:00h

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевања

1/3 студио

1/4 студио

28.05 – 04.06.2022

7

105

140

04.06 – 11.06.2022

7

105

140

11.06 – 18.06.2022

7

175

245

18.06 – 25.06.2022

7

225 €

280

25.06 – 02.07.2022

7

245

315

02.07 – 09.07.2022

7

265

335 €

09.07 – 16.07.2022

7

295 €

350

16.07 – 23.07.2022

7

315

370

23.07 – 30.07.2022

7

315

370

30.07 – 06.08.2022

7

315

370

06.08 – 13.08.2022

7

315

370

13.08 – 20.08.2022

7

315

370

20.08 – 27.08.2022

7

315

370

27.08 – 03.09.2022

7

290 €

350

03.09 – 10.09.2022

7

245

315

10.09 – 17.09.2022

7

225

280 €

17.09 – 24.09.2022

7

150

180

24.09 – 01.10.2022

7

120

150

Галерија