fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
Price
From50 €45 €
March 5, 2021
Available: 0 seats
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3349

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Будва и Острог за 8ми Март

 • Времетраење: 2 дена
 • Слободни места : 28
 • Термин: 06-07/03/2021

За чудата на Василиј Острошки: “Животот ми се промени откако преспав во манастирот. Издлабен во карпа, чиниш лебди, издигнат над рајска шума, на надморска височина од 900 метри е домот на големиот чудотворец, Василиј Острошки.”

Цената на аранжманот вклучува

 • 1 Ноќевање во Будва со вклучен појадок
 • Посета на Бар и Св.Стефан
 • Посета на Острошки Манастир
 • Шопинг во Delta City Mall - Подгорица
 • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус
 • Организирани посети според програмата, и водство со лиценциран придружник

Цената на аранжманот не вклучува

 • Патничко осигурување - 150мкд
 • Туристичка такса во Црна Гора – 1 еур
 • Ноќевање во Долниот конак 5 еур (се плаќа во конакот)

Дополнителни информации

 • Во манастирот се влегува пристојно облечен; мажите во долги панталони, блузи или кошули со ракави, а жените би требало да бидат облечени во здолниште (сукња) со пристојни блузи со ракави и по можност да имаат марама на главата.
 • МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА САМО СО ЛИЧНА КАРТА ! ! !
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  45€

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Дани Травел и СКТМ.

Опис

1 Ден (06.03)Штип - Бар - Будва

Состанок со групата и поаѓање во 02:00ч пред нова пошта во Штип. Се патува преку Косово, Албанија, Црна Гора со попатни паузи за одмор и царински формалности.
Пристигнување во утринските часови во Црна Гора. Прво застанување во Бар и пауза од 2 часа во зависност од времето на пристигнување. Потоа продолжуваме кон Будва со попатно застанување на патот од каде се гледа полуостровот Св.Стефан – панорамски разглед и кратка пауза за фотографирање. Сместување во вила во центарот и слободно време за индивидуални активности за прошетка и разглед на Будва и стариот Град.
Ноќевање.

2 Ден (07.03)Манастир Острог - Delta City Mall - Штип

Веднаш по појадокот ги напуштаме собите и поаѓаме за Острошки Манастир. Пристигнување во манастирот и слободно време за разглед. Од таму се упатуваме кон Подгорица каде ќе имаме слободно време за шопинг/ручек/кафе во најголемиот шопинг центар Delta City.
Поаѓање за Македонија и пристигнување во вечерните часови.

Галерија
Напомени
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
 • Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 • Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци пред истек на неговата валидност од планираниот датум на враќање. Може да се патува со лична карта.
5 travellers are considering this tour right now!