fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
РАСПРОДАДЕНО!!!
From55 €50 €
March 6, 2021
Available: 4 seats
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

2134

Зошто да патувате со нас?

 • Најдобри цени на пазарот
 • 24/7 подршка за нашите клиенти
 • Најголем избор на аранжмани
 • Сопствен возен парк

Имате прашања ?

Не двоумете се да не повикате. Ние сме стручен тим и ние сме среќни што ќе разговараме со вас.

+389 74 608 117

info@danitravel.mk

Белград за 8ми Март 1НП

 • Времетраење: 2 дена
 • Слободни места : 24
 • Термин: 06-07.03.2021

Белград е главен град и најголем град во Србија. Градот се наоѓа на устието на реките Сава и Дунав во централна северна Србија. Населението во Белград брои над 1,2 милиони жители. Тоа е најголемиот град на територијата на поранешна Југославија и по бројот на жители е четврт во Југоисточна Европа, по Истанбул, Атина. Храмот Свети Сава во Белград е најголем српски православен храм, и воедно најголем православен храм на Балканот. Тој се наоѓа во источниот дел на Светосавскиот плоштад, во општината Врачар, во Белград. Калемегдан е парк – тврдина, и урбана, но ненаселена населба на Белград.

Цената на аранжманот вклучува

 • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус
 • Организирани посети според програмата
 • 1 ноќевање со појадок во хотел со 3* во Белград

Цената на аранжманот не вклучува

 • Патничко осигурување (задолжително) – 150 мкд
 • Туристичка такса (задолжително) – 1,5еур
 • Влезници за културно историски споменици

Дополнителни информации

 • ---
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  3.100 ден.

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Дани Травел и СКТМ.

Опис

1 Ден (06.03)Штип - Белград

Поаѓање во 01.00 часот од Штип, паркингот пред Новата Пошта , во 02.00 часот од Скопје, паркингот пред хотел Вип. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Белград во утринските часови. Разглед на Белград: Храмот Св.Сава, Тврдината Калемегдан (Римскиот бунар, Војниот музеј, Споменикот на победникот и панорама од каде се гледа вливот на реката Сава во реката Дунав), слободно време за прошетка низ познатите улици Кнез Михајлова и Теразије. Сместување во хотел. Ноќевање.

2 Ден (07.03)Белград - Штип

Појадок. По појадокот одјавување од хотелот и посета на шопинг центарот Ушче и ИКЕА. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Штип во доцните вечерни часови.

Галерија
Напомени
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање.
 • Организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавнитезгради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 • Во случај на доцнење на автобусот поради временските услови , вондредни услови во сообраќајот, прекумерни задржувања на границите, расипување на истите или слично, организаторот на патувањето нема одговорност за евентуалните настанати задоцнувања.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци пред истек на неговата валидност од планираниот датум на враќање.
4 travellers are considering this tour right now!