fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Турција

Анталија, позната како вториот најшармантен град во Турција, нуди неверојатен микс од прекрасни плажи и турска култура. Наречен Бисер на Медитеранот и турската ривиера, овој град изобилува со тесни улички, стари дрвени куќи, засолнети под античките градски тврдини. Овој главен град на туризмот нуди можност да го доживеете одморот што отсекогаш сте го сонувале. 

SIDE CROWN SUNSHINE 5*

SIDE – 6-13 ноќевања
Приватна плажа, лежалки и чадори бесплатно
Надворешни базени и лизгалки

XORIA DELUXE HOTEL 5*

ALANYA – 6-13 ноќевања
Приватна плажа, лежалки и чадори бесплатно
Надворешен базен

ALAN XAFIRA DELUXE RESORT 5*

ALANYA – 6-13 ноќевања
Приватна плажа, лежалки и чадори бесплатно
Надворешен базен со лизгалки

DREAM WORLD PALACE 5*

SIDE – 6-13 ноќевања
Приватна плажа, лежалки и чадори бесплатно
Надворешен базен со аква парк

Автобус ~7НП

RAMADA by Wyndham 5* – Кушадаси

From498 €249 €

Автобуска програма
Скопје – Кушадаси – Скопје
7 ноќевања со појадок
Со базен и приватна плажа

Автобус ~7All Inc

Хотел Флора 3* – Кушадаси

From229 €

Автобуска програма
7 ноќевања All Inclusive
Со базен и на 700м од плажа
Деца до 12год – 50% попуст

Автобус ~7ПП

Хотел Аума 4* – Кушадаси

From229 €

Автобуска програма
7 ноќевања ПОЛУПАНСИОН
Со базен и на 150м од плажа
Деца до 12год – 50% попуст

EFTALIA OCEAN RESORT & SPA 5*

ALANYA – 6-13 ноќевања
Приватна плажа, лежалки и чадори бесплатно
Надворешен и внатрешен базен со аква парк

ROYAL ATLANTIS SPA & RESORT 5*

SIDE – 6-13 ноќевања
Приватна плажа, лежалки и чадори бесплатно
Надворешен и внатрешен базен со лизгалки на вода

Автобус ~7НП

Hotel Marin Princess 5* – Кумбургаз

From215 €

Автобуска програма
7 ноќевања со појадок
Бесплатни лежалки
Деца до 12 год – 50% попуст

1 2 3