fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

...

...

Туристичка агенција

Комплетен туристички сервис
Аранжмани Лето/Зимо, Екскурзии

Превоз на патници

Туристички Автобуси/минибуси/комбиња
превоз за поединци или групи

Аеродромски трансфери

Oд четири до осум патници нашите возила ќе ги исполнат вашите барања и потреби.

Rent A Car

Rent A Van

Travel safe between destinations with our transfer and car rental service.

Лето 2022

Актуелни понуди

ЛЕТО ВО ТУРЦИЈА

КУМБУРГАЗ

 • Лето 2022 / Автобус ~7НП

  Hotel Marin Princess 5* – Кумбургаз

  Автобуска програма
  7 ноќевања со појадок
  Бесплатни лежалки
  Деца до 12 год – 50% попуст

 • Лето 2022 / Автобус ~7НП

  Hotel Diamond City 3* – Кумбургаз

  Автобуска програма
  7 ноќевања со појадок
  Бесплатни лежалки
  Деца до 12 год – 50% попуст

ЛЕТО ВО ТУРЦИЈА

КУШАДАСИ

 • Автобус ~7AI

  Hotel Flora Suites 3+* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Куманово – Кушадаси – Куманово
  7 ноќевања all inclusive и превоз

 • Автобус ~10ПП

  Hotel Blue Sea 3* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  10 ноќевања со појадок и вечера

 • Автобус ~10НП

  Hotel Ozka 3* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  10 ноќевања со појадок

 • Автобус ~10НП

  Hotel Ogerim 2* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  10 ноќевања со појадок

 • Автобус ~10НП

  Hotel Tecimen 2* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  10 ноќевања со појадок

 • Автобус ~10НП

  Hotel Soleil 2* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  10 ноќевања со појадок

 • Автобус ~10ПП

  Ayma Beach Resort & Spa 4* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Поаѓање од Битола, Прилеп, Велес и Куманово
  10 ноќевања со појадок и вечера и превоз

 • Автобус ~7ПП

  Roxx Royal 4* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Куманово – Кушадаси – Куманово
  7 ноќевања со појадок и вечера и превоз

 • Автобус ~7ПП

  Ayma Beach Resort & Spa 4* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Куманово – Кушадаси – Куманово
  7 ноќевања со појадок и вечера и превоз

 • Автобус ~7ПП

  Hotel Dabaklar 4* – Кушадаси

  Автобуска програма
  Куманово – Кушадаси – Куманово
  7 ноќевања со појадок и вечера и превоз

Автобуски викенд програми

Промо цена до 30 Април

Кападокија со Солено Езеро и Истанбул

Превоз: Автобус
Термин: 24 Мај
ПРОМО ЦЕНА до 30 Април

Цена од:189 €169 €

Истанбул 3НП

Превоз: Автобус
Термин: 20.05 – 24.05
ПРОМО Цена: 99€

Цена од:109 €99 €
Сигурна реализација

Санторини 3НП

Превоз: Автобус
3х ноќевања со појадок
Термин: 24 Мај

Цена од:209 €
Промо цена до 30 Април

Кападокија со Солено Езеро

Превоз: Автобус
Термин: 24 Мај
ПРОМО ЦЕНА до 30 Април

Цена од:169 €149 €

Сараево и Мостар

Превоз: Автобус
Термин: 20.05 – 23.05
Промо цена 89€

Цена од:99 €89 €

Истанбул 2НП

Превоз: Автобус
Термин: 20.05 – 23.05 /2022
ПРОМО Цена: 79€

Цена од:89 €79 €

Воден и Лутраки

Превоз: Автобус
Термин: 24 Мај

Цена од:16 €

Солун – шопинг тура

Превоз: Автобус
Термин: 28 Мај
Цена: 1.000 ден

Цена од:16 €
Најнови понуди
Автобус ~7AI

Hotel Flora Suites 3+* – Кушадаси

Автобуска програма
Куманово – Кушадаси – Куманово
7 ноќевања all inclusive и превоз

Наем ~ 7RO

Вила Билеро – Ксамил

Наем на цело студио
7 ноќевања
Сопствен превоз
100м од плажа

Вила Сириос – Скијатос

Превоз: Автобус
Ноќевања: 7 RO
Цена: Од 91€ за наем

Јордан – древната земја

Превоз: Авион од Скопје
Термин: 24 Мај
Цена од: 1.399€ по лице

Вила Наташа – Ханиоти

Превоз: Со доплата
Ноќевања: 7 RO
Сместување: 1/3; 1/4;
на 150м од плажа

Вила “EVI 2” – Неа Каликратија

Превоз: Со доплата
Ноќевања: 10 RO
Сместување: 1/3; 1/5;
на 120м од плажа

Дестинации
35 tours

Турција

Анталија, позната како вториот најшармантен град во Турција, нуди неверојатен микс од прекрасни плажи и…
View all tours
13 tours

Србија

Копаоник, познат и како „Покрив на Србија“, е најголемиот планински венец во Србија и број…
View all tours
14 tours

Македонија

Македонија има потенцијал за многу видови туризам, но најголем интерес има за културниот, верскиот, активниот…
View all tours
0 tour

Египет

ХУРГАДА  Лоцирана на западната обала на Црвеното Море - на афричко тло, Хургада е меѓу…
View all tours
27 tours

Грција

Туризмот во Грција — клучен елемент на економската активност во земјата и е еден од најважните…
View all tours
19 tours

Бугарија

Бугарија е позната и по развиениот летен туризам на Црното Море. Една од најпознатите летни…
View all tours
8 tours

Албанија

Саранда - Бисерот на Јонско Море! Валона - Спојот на Јадранското и Јонско Море! Ксамил…
View all tours

Егзотика

 • Јордан – древната земја

  Од1,399 €

  Превоз: Авион од Скопје
  Термин: 24 Мај
  Цена од: 1.399€ по лице

 • Сигурна реализација

  Куба – Хавана и Варадеро

  Од1,600 €

  Превоз: Авион од Скопје
  Термин: 11ти Април 2022
  Цена од: 1.600€ по лице

 • STOP SALE

  Занзибар 2021

  Од1,325 €

  Превоз: Turkish Airlines
  Термин: Јуни Јули Август
  Цена од: 1325€

 • Индивидуална

  Сејшели 2021

  Од1,580 €1,275 €

  Превоз: Turkish Airlines
  Термин: Мај Јуни Јули
  Цена од: 1275€